ЯкорьТүбән Кама шәһәренең «Түбән Кама шин» оешмасында архив эшен алып бару буенча методик ярдәм

2022 елның 19 гыйнвары, чәршәмбе

2022 елның 13 гыйнварында Дәүләт  архивы Татарстан Республикасы Архив фондын төзү бүлеге баш архивистлары – Кондратова Т.М., Платонова Т.М. һәм Гордеева К.А. Түбән Кама шәһәренең «Түбән Кама шин» Архив фондын туплау чыганагы-оешмасында булдылар.

«Түбән Кама шин» КАМА TYRES төркеменең шиннар бизнесы составына керүче "Татнефть" ААҖ - Россия Федерациясе шиннар сәнәгатенең иң эре предприятиесе, БДБ илләрендә җиңел һәм җиңел йөк машиналары шиннары җитештерүчеләр арасында лидерлар арасында.

Оешма Татарстан Республикасы Дәүләт архивының 1973 елдан бирле комплектлау чыганагы булып тора. Күп еллар дәвамында предприятиедә архив эше буенча системалы эш алып барыла.

Татарстан Республикасы Дәүләт архивы вәкилләренең эш башкару бүлеге хезмәткәрләре – бүлек җитәкчесе Филиппова Д.П., архив мөдире Никитина А.А., архивариуслар Нәбиуллина В.Б., Архипова Л.В., специалист Шакирова А. С. белән эшлекле очрашу барышында шәхси состав буенча документларны тәртипкә салу буенча чаралар күрү турында сораулар каралды. Эшләр номенклатурасын төзү буенча методик һәм практик консультация күрсәтелде. Архивның электрон документлары белән эшне оештыру мәсьәләләренә аерым игътибар бирелде.

Очрашу нәтиҗәләре буенча 2022 елга эш планы төзелде, аны тормышка ашыру сроклары билгеләнде.